avatar

Sitelerden backlink alırken dikkat etmemiz gereken nelerdir

17/03/2021
admin

Backlink hizmeti alırken veya backlink almaya çalışırken bu işte yeni olan pek çok kişi kaliteli backlinkin nasıl alınacağını bilmiyor. Bu nedenle backlink işlemleri hem yavaş hem de etki göstermeden işlem yarıda bitiyor. Performansınızı doğru backlink kaynaklarına ayırırsanız hem zamandan tasarruf edersiniz hem de daha hızlı bir şekilde yükseliş sağlarsınız.

Her türlü Dofollow backlink işe yarar, tek sorun anchor textin alakasız bir kelime olmaması gerekir.
Dofollow ağırlıklı çalışma yapmalısınız. Şahsen aşırı fazla dofollow veya yine çok fazla nofollow almayı önermiyorum, dengeli kullanmak gerekir %50 -80 arası dofollow link almak yeterlidir.
En kaliteli backlink dofollow ve hit sağlayan linklerdir. bu nedenle tanıtım yazısı alırken bir o kadar da hit getirip getirmeyeceğini düşünün ve ona göre bir karar alın.
Web 2.0, Forum gibi çalışmalarda içeriği uzun tutmaya bakın. örnek olarak sites.google.com üzerinden site oluşturarak sitenize backlink alabilirsiniz, ama bu siteyi, bir kaç anahtar kelimede yüksek sıraya geçebilecek şekilde hazırlarsanız ve gelen organik hitten kendi ana sitenize gelebilecekleri şekilde uygularsanız altın niteliğinde bir backlink almış olursunuz. Aynı şekilde forum tanıtımlarında reklam yapmak yerine insanların sitenize uğrayabileceği bir konu açarsanız hem backlink hem hit kazanmış olursunuz.
aldığınız backlinklerin silinmemesi için güvenilir, otoriter sitelerden link almanızı öneririm.
whois backinklerin hiç bir önemi kalmamıştır.
footer backlinkler genelde hiçbir fayda sağlamaz. aynı siteden yüzlerce backlink almanın bir değeri yoktur.
profil backlinkler büyük ölçüde değerini kaybetti.
sadece anahtar kelimeden değil, site adından ana sayfanıza link almanız marka değerinizi yükseltir. %50 anahtar kelime %50 marka adından link alıyorum genelde.
Bonus: backlinkleri disavow ederken ceza yiyebileceğinizi düşündüğünüz, çok büyük derecede sizi zarara sokabilecek linkleri reddetin. whois, veya alakasız sitelerden link gelmesi sitenize zarara sokmaz. Fakat kısa süre içerisinde japonca çince gibi sitelerden alakasız metinden link geliyor ise o linkleri reddedebilirsiniz. bunun için semrush hesabı satın alın, toxic backlink kısımlarına gelerek tüm toxicleri disavow edin ve bu linkleri txt şeklinde indirip yükleyin.

yanlış bilgim veya onaylamadığınız düşünceler var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz, bu yönergeleri kendi deneyimlerime dayanarak söyledim.

Yorumlar Yorum Yap